۱۴۰۰/۰۷/۰۸

جلسه بررسی مشکلات راه اندازی بازارچه زعفران شهرستان فاروج

فرماندار فاروج در جلسه بررسی مشکلات بازارچه زعفران فاروج: « باپیگیری های صورت گرفته قیمت تضمینی خرید زعفران همزمان با به ثمر نشستن زعفران فاروج اعلام شده و قیمت عادلانه ای برای جبران زحمات کشاورزان زحمت کش شهرستان اعلام خواهد گردید».

جلسه بررسی مشکلات بازارچه زعفران شهرستان در روز پنج شنبه مورخ 1400/07/08 و در سالن شهید باهنر فرمانداری به مدیریت آقای ابوالحسن نجفی فرماندار فاروج و حضور مدیران دستگاه های اجرایی مدعو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فاروج در این جلسه که با دعوت از تعدادی از نمایندگان کشاورزان و خریداران محصول زعفران شهرستان برگزار گردیده بود؛ ضمن مرور مصوبات جلسات پیشین اعضای حاضر به بیان مسائل و مشکلات مدیریت بازارچه طی سال گذشته پرداختند که ماحصل نظارت مطرح شده ساعت کار بازارچه، خرید و فروش افراد ناشناس و عدم همکاری برخی از خریداران از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه بودند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فاروج آقای نجفی که در جمع بندی جلسه به ایراد سخنرانی پرداخت؛ فرماندار فاروج با اشاره به نوپا بودن بازارچه و لزوم توجه هرچه بیشتر به آن گفت: « امسال بازارچه زعفران فاروج از ساعت 9:00 صبح تا 21:00 باز بوده و غرفه داران اقدام به خرید محصول خواهند نمود»، همچنین اجرای روشنایی اطراف بازارچه، ممنوعیت خرید فروش گل زعفران در خارج از بازارچه، نصب مانیتور جهت اعلام آنلاین قیمت خرید گل برای اطلاع فروشندگان،  نصب دوربین مداربسته در محل بازارچه،و .... تأکید گردید، نجفی در ادامه سخنان خود برند زعفران فاروج را اصلی ترین قابلیت اقتصادی در شهرستان معرفی نموده و اظهار نمود: « گردش مالی زعفران در سطح شهرستان چیزی در حدود 4000 میلیارد ریال بوده و این رقم می تواند برای شهرستان فاروج سرآغاز یک تحول بزرگ در درآمد و اشتغال زایی مردم باشد و انشاءا... بازارچه نوپای زعفران فاروج به عنوان الگو در کشور مطرح خواهد شد». 

فرماندار فاروج در پایان سخنان خود ضمن اشاره به پیگیری های صورت گرفته توسط مجموعه شهرستان درخصوص تعیین قیمت  برای خرید تضمینی نگین زعفران خاطرنشان ساخت: « از ابتدای امسال و باتوجه به مکاتبات و پیگیری صورت گرفته خواستار اعلام قیمت خرید تضمینی دولتی همزمان با برداشت محصول در فاروج بوده ایم و آسیب شناسی این محصول را در چندین کارگروه بررسی و به سطوح بالاتر انتقال داده ایم، انشاءا... قیمت بسیار مناسبی که برای این محصول توسط دولت و جهت خرید تضمینی اعلام شده که به زودی اطلاع رسانی عمومی خواهد شد».

​روابط عمومی فرمانداری فاروج

منبع : فرمانداری فاروج
تعداد بازدیدها : ۱۰۰۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی