۱۳۹۵/۱۱/۲۴

سومین جلسه ستاد انتخابات استان با حضور آقای صالحی استاندار محترم

استاندار خراسان شمالی گفت: هئیت های نظارت بازوان توانمند اجرایی انتخابات هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد رضا صالحی در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: در بحث انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هئیت های اجرایی و نظارتی از جایگاه دولت هستند و پیشنهاد دهنده فرمانداران و بخشداران هستند و ما باید پاسخگوی چرایی پذیرش و رد صلاحیت های نامزد های انتخاباتی باشند.
صالحی افزود: اخلاق انتخاباتی باید به خوبی رعایت شود و اتهامات و تخلفات وارده بر نامزدهای انتخاباتی با رعایت حفظ آبروی آنان بررسی گردد.
وی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی نیز باید جرئت ایستادن در برابر اتهامات واهی را داشته باشند و با سعه صدر پاسخگوی اتهامات وارده باشند.
وی تاکید کرد: سلامت،امنیت ، قانون مداری و ایجاد مشارکت حداکثری در انتخابات از وظایف اصلی ما است و باید در دستور کار هئیت های اجرایی و نظارت انتخابات باشد.
صالحی تصریح کرد: با ایجاد فضای شور و نشاط و همچنین پرهیز از دادن وعده های خارج از حد توان و ظرفیت موجود می توانیم شاهد برگزاری انتخاباتی با شکوه باشیم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: با رعایت حفظ رای و استقلال جریان های سیاسی از ایجاد فضای تهمت و افترا از سوی مخالفان دولت پرهیز نماییم.
محمد رضا صالحی افزود: هئیت نظارت بر انتخابات استان نیز تشکیل شده و اعضاء آن شامل آقایان عزیزی، قوامی و قربانی و با دبیری آقای بنی اردلان است و امیدواریم با پیگیری های خود مقدمات لازم کار را جهت برگزاری انتخاباتی سالم فراهم نمایند.
صالحی ضمن قدردانی از برنامه های اجرا شده در ایام دهه فجر از سوی ستاد دهه فجر استان، بیان داشت: امیدواریم در سال آینده شاهد افتتاح بیشتر پروژه های خدماتی و تولیدی در سطح استان باشیم و در این راستا باید پیگیری های فرمانداران و بخشداران شهرستان ها نسبت به گذشته افزایش یابد.
وی مطرح کرد: تسهیلات مربوط به تعاونی ها و بانک سینا باید جدی گرفته شود و پیگیری های لازم از سوی مسولین ذی ربط افزایش یابد.
وی خبر داد: با رایزنی های صورت گرفته با مهدی حسین نژاد ، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون تسهیلات در نظر گرفته شده برای تعاونی های استان به ۲۰ میلیارد تومان ارتقاء یافت و بنابراین پیگیری این موضوع جدی گرفته شود.
صالحی تاکید کرد: فرمانداران و بخشداران باید تا نیمه اسفند سال جاری برنامه و پروژه های سال ۹۶ خود را بر اساس اولویت ارائه دهند تا در بهار سال آینده موافقت نامه ها امضاء شود تا تخصیص اعتبارات تنخواه گردان نباشد.
        در ادامه محمد تقی ایرانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان  اظهار داشت: انتخابات پیش رو دارای حساسیت های بین المللی و داخلی است و ما باید از تمام توان خود برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند بهره مند شویم.
ایرانی افزود: برقراری امنیت انتخابات از مهمترین وظایف ما است و ستاد امنیت انتخابات استان در کنار شورای تامین وظیفه حفظ امنیت برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عهده دارد.
وی تاکید کرد: ما از فعالیت های اجتماعی و سیاسی در چارچوب قانون حمایت می کنیم اما با هر گونه تنش و خلال در نظم عمومی هم برخورد خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: مخالفان دولت سعی دارند با سیاه نمایی و مطرح نمودن مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی دولت را ضعیف جلوه دهند.
ایرانی ادامه داد: ما تلاش داریم مردم نظام را از خود بدانند و جلب اعتماد مردمی مهمترین سرمایه اجتماعی است، امید و نشاط در جامعه را همه باید تشویق کنیم و مراقب باشیم با اخبار غلط در مردم تشویش ایجاد نکنیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: منویات رهبری باید فصل الخطاب انتخابات پیش رو باشد و ایجاد فضای با نشاط سیاسی جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات در دستور کار دولت و وزارت کشور است.
محمد تقی ایرانی افزود: مردم حق دارند از عملکرد دولت منتخب خود مطلع شوند.
ایرانی تاکید کرد: آگاهی مردم از خدمات دولت و همچنین تبیین دیدگاه های دولت باید در اولویت برنامه های مدیران و مسئولین استان باشد.
وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده از سوی دولت تدبیر و امید بیانگر این است که دیدگاههای دولت فقط شعار نبوده و آثار مهار تورم و طرح سلامت بویژه برجام و فضای باز دیپلماسی و سرمایه گذاری همچنین امنیت کشور از ثمرات دولت تدبیر و امید است.
ایرانی مطرح کرد: انتخابات و رای مردم حق الناس است و باید به درستی از آن صیانت شود و ناظران و مجریان انتخابات باید قانون مداری را در دستور کار خود قرار دهند.
وی اذعان داشت: قانون مداری و تعامل از ارکان اساسی برگزاری انتخابات سالم است و باید با رعایت وظایف قانونی که به عهده برگزار کنندگان انتخابات است هر کسی در جای خود به وظایفش عمل کند.
ایرانی همچنین ارتباط سه جانبه میان ستاد انتخابات کشور، ستاد انتخابات استانداری و فرمانداری شهرستان های استان را در روند برگزاری انتخابات الزامی دانست.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی بیان داشت: همکاری با نیروهای خدمات رسان و امدادی به منظور رفع خطرات احتمالی ناشی از حوادث غیر مترقبه در روند برگزاری انتخابات افزایش یابد.
محمد تقی ایرانی ادامه داد: نظارت بر کمیته های ستاد انتخابات استان و شهرستان، تامین تمهیدات لازم در شعب پر ازدحام، به کارگیری نیروهای انسانی متعهد و همچنین کاهش فعالیت ها و اقداماتی که موجب نارضایتی عمومی می شود از سوی دست اندرکاران برگزاری انتخابات پیگیری شود.
ایرانی مطرح کرد: آسیب شناسی انتخابات سال ۹۴ و احصاء و ارائه آن به ستاد انتخابات استان موجب برگزاری انتخاباتی  سالم تر خواهد شد.
وی گفت: تلاش برای مشارکت حداکثری مردم وظیفه همگانی است، ولی مسئولیت مشارکت مردمی متوجه ما است و افرادی که تریبون مردمی در اختیار دارند با تبیین انتخابات و اثر رای مردم در تعیین سرنوشت کشور باید کمک کنند. .
ایرانی اشاره داشت: مسائل اقتصادی از مباحث مهم کشوری است و بحث بنگاههای اقتصادی و ایجاد و توسعه بنگاههای تولیدی و خدماتی باید به درستی مدیریت گردد و فرمانداران نباید از وظایف خود غافل شوند و تلاش کنیم تا بخش خصوصی حمایت شود تا ترغیب به فعالیت نماید.
وی افزود: نارضایتی ها و مشکلاتی که از سوی مردم مطرح می شود باید سریعا از سوی مسولان ذی ربط پیگیری شود. همواره ارباب رجوع تکریم شود و ادارات نظارت شوند و پاسخگوی مردم باشند و این وظیفه همیشگی ماست و با انتخابات تعطیل نخواهد شد.
ایرانی با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز اذعان داشت: بازرسی ها و نظارت ها بر اصناف جهت مقابله با گرانفروشی افزایش یابد.
وی مطرح کرد: ستاد تنظیم بازار از سوی فرمانداران تشکیل شود و جلسات مربوط به آن با جدیت پیگیری شود، اجازه ندهیم عده ای سود جو در بازار جولان بدهند.

منبع : دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
           
اخبار برگزیده